top of page
WARSZAWA (1).png

Projekt REPowerEU –

 
Zielona transformacja Energetyczna
dla Samorządów Lokalnych 

O projekcie
_

Projekt REPowerEUZielona transformacja Energetyczna dla Samorządów Lokalnych jest inicjatywą wspierającą jednostki samorządu terytorialnego (JST) w rozwijaniu kompetencji związanych z transformacją energetyczną. Projekt, finansowany z Krajowego Planu Odbudowy przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ma na celu ułatwienie wdrażania reform i inwestycji w ramach programu REPowerEU.


 

Szkolenia, organizowane w ramach projektu, obejmują kluczowe aspekty transformacji, takie jak:
 

  1. Procedury administracyjne dla OZE – JST uzyskają praktyczną wiedzę na temat aktualnych regulacji oraz uproszczonych procedur wydawania pozwoleń na instalacje odnawialnych źródeł energii i sieci dystrybucyjnych, a także postępowań środowiskowych związanych z oceną oddziaływania na środowisko.

  2. Planowanie strategiczne – metodyka opracowywania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz dostosowywania planów do potrzeb zielono-niebieskiej infrastruktury.

  3. Zarządzanie infrastrukturą zieloną – w tym działania adaptacyjne i mitygacyjne do zmian klimatu oraz praktyki wspierające rozwój zrównoważonych przestrzeni miejskich.
     

Dzięki uczestnictwu, samorządy zdobędą praktyczne narzędzia i wiedzę, aby efektywnie planować oraz wdrażać polityki związane z zieloną transformacją, przyczyniając się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i ochrony środowiska

Poznaj szkolenia

dla miasta:

WARSZAWA

KATOWICE

RZESZÓW

Zrzut ekranu 2022-12-21 121259.png

RZESZÓW

Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2024 roku.

WARSZAWA.png

Project Name

This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

WARSZAWA.png

KATOWICE

Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2024 roku.

WARSZAWA (2).png

KIELCE

Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2024 roku.

WARSZAWA.png

Project Name

This is your Project description. A brief summary can help visitors understand the context of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

WARSZAWA.png

Nasi eksperci

IMG_4478.jpg

Andrzej Gołdasz

Naukowiec i wykładowca zatrudniony w Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie na stanowisku profesora Uczelni. Wieloletni pracownik Katedry Techniki Cieplnej i Ochrony  Środowiska. Specjalista z zakresu odnawialnych źródeł energii, magazynowania ciepła oraz spalania paliw i jego wpływu na środowisko naturalne. Wolny czas poświęca
na badania możliwości zastąpienia gazu ziemnego przez zielony wodór.

Pikoń.png

prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń

Profesor na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Opadów. Specjalizacja: gospodarka o obiegu zamkniętym, gospodarka odpadami, energetyczne wykorzystanie odpadów, odnawialne źródła energii, analizy środowiskowe oraz zarządzanie projektami
Na Politechnice Śląskiej wykłada m.in przedmioty takie jak: gospodarka o obiegu zamkniętym, ocena oddziaływania na środowisko w pełnym cyklu życia (LCA), zarządzanie projektami itp.

sztekler.jpg

hab. Inż Karol Sztekler

Wydział Energetyki i Paliw,
Akademia Górniczo-Hutnicza

Bujny-2-1200x800.jpg

dr. Jędrzej Bujny

Ekspert w zakresie prawa ochrony środowiska i prawa administracyjnego. W obszarze jego zainteresowań zawodowych i naukowych leżą: gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa oraz odnawialne źródła energii. Jest doktorem nauk prawnych z doświadczeniem w nauczaniu akademickim.

Ewa-Adamiec-1.jpg

dr hab. inż. Ewa Adamiec

Profesor zatrudniona na Akademii Górniczo-Hutniczej, wieloletni pracownik Katedry Ochrony Środowiska, prodziekan ds. studenckich na wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, członkini zespołu AGH dla Klimatu.
W swoich badaniach porusza problematykę dotyczącą zmian antropogenicznych w obszarach silnie zdegradowanych
i zurbanizowanych,
a w szczególności w środowisku miejskim w pobliżu szlaków komunikacyjnych o dużej kongestii.

sobek.jpg

dr inż. Szymon Sobek

Stopień naukowy dr inż. nadany przez Radę Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w 2021 r. w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.

W swojej pracy badawczej rozwija tematykę związaną z energetycznym wykorzystaniem biomasy i odpadów oraz recyklingiem chemicznym i materiałowym tworzyw sztucznych opartymi o analizy Life Cycle Assessment (LCA), badaniami eksperymentalnymi oraz określaniem kinetyki badanych procesów. Intensywnie rozwija badania nad metodami konwersji biomasy i odpadów w wodzie podkrytycznej (ang. hydrothermal treatment), na Politechnice Śląskiej. Jest autorem lub współautorem ponad 40 publikacji w czasopismach z listy filadelfijskiej.

Znak_KPO_Poziom_RGB.png
Znak barw RP_linia zamykajaca_Poziom_RGB.png
Znak_NextGenerationEU_Poziom_RGB.jpg
bottom of page