Projekt REPowerEU –
Zielona transformacja Energetyczna
dla Samorządów Lokalnych
O projekcie
_
Projekt REPowerEU – Zielona transformacja Energetyczna dla Samorządów Lokalnych jest inicjatywą wspierającą jednostki samorządu terytorialnego (JST) w rozwijaniu kompetencji związanych z transformacją energetyczną. Projekt, finansowany z Krajowego Planu Odbudowy przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ma na celu ułatwienie wdrażania reform i inwestycji w ramach programu REPowerEU.
Szkolenia, organizowane w ramach projektu, obejmują kluczowe aspekty transformacji, takie jak:
-
Procedury administracyjne dla OZE – JST uzyskają praktyczną wiedzę na temat aktualnych regulacji oraz uproszczonych procedur wydawania pozwoleń na instalacje odnawialnych źródeł energii i sieci dystrybucyjnych, a także postępowań środowiskowych związanych z oceną oddziaływania na środowisko.
-
Planowanie strategiczne – metodyka opracowywania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz dostosowywania planów do potrzeb zielono-niebieskiej infrastruktury.
-
Zarządzanie infrastrukturą zieloną – w tym działania adaptacyjne i mitygacyjne do zmian klimatu oraz praktyki wspierające rozwój zrównoważonych przestrzeni miejskich.
Dzięki uczestnictwu, samorządy zdobędą praktyczne narzędzia i wiedzę, aby efektywnie planować oraz wdrażać polityki związane z zieloną transformacją, przyczyniając się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i ochrony środowiska
RZESZÓW
Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2024 roku.
Project Name
This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.
KATOWICE
Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2024 roku.
KIELCE
Szkolenie dotyczące zielonej i energetycznej transformacji administracji lokalnej, które odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2024 roku.
Project Name
This is your Project description. A brief summary can help visitors understand the context of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.
Nasi eksperci
Andrzej Gołdasz
Naukowiec i wykładowca zatrudniony w Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie na stanowisku profesora Uczelni. Wieloletni pracownik Katedry Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska. Specjalista z zakresu odnawialnych źródeł energii, magazynowania ciepła oraz spalania paliw i jego wpływu na środowisko naturalne. Wolny czas poświęca
na badania możliwości zastąpienia gazu ziemnego przez zielony wodór.
prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń
Profesor na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Opadów. Specjalizacja: gospodarka o obiegu zamkniętym, gospodarka odpadami, energetyczne wykorzystanie odpadów, odnawialne źródła energii, analizy środowiskowe oraz zarządzanie projektami
Na Politechnice Śląskiej wykłada m.in przedmioty takie jak: gospodarka o obiegu zamkniętym, ocena oddziaływania na środowisko w pełnym cyklu życia (LCA), zarządzanie projektami itp.
hab. Inż Karol Sztekler
Wydział Energetyki i Paliw,
Akademia Górniczo-Hutnicza
dr. Jędrzej Bujny
Ekspert w zakresie prawa ochrony środowiska i prawa administracyjnego. W obszarze jego zainteresowań zawodowych i naukowych leżą: gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa oraz odnawialne źródła energii. Jest doktorem nauk prawnych z doświadczeniem w nauczaniu akademickim.
dr hab. inż. Ewa Adamiec
Profesor zatrudniona na Akademii Górniczo-Hutniczej, wieloletni pracownik Katedry Ochrony Środowiska, prodziekan ds. studenckich na wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, członkini zespołu AGH dla Klimatu.
W swoich badaniach porusza problematykę dotyczącą zmian antropogenicznych w obszarach silnie zdegradowanych
i zurbanizowanych,
a w szczególności w środowisku miejskim w pobliżu szlaków komunikacyjnych o dużej kongestii.
dr inż. Szymon Sobek
Stopień naukowy dr inż. nadany przez Radę Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w 2021 r. w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.
W swojej pracy badawczej rozwija tematykę związaną z energetycznym wykorzystaniem biomasy i odpadów oraz recyklingiem chemicznym i materiałowym tworzyw sztucznych opartymi o analizy Life Cycle Assessment (LCA), badaniami eksperymentalnymi oraz określaniem kinetyki badanych procesów. Intensywnie rozwija badania nad metodami konwersji biomasy i odpadów w wodzie podkrytycznej (ang. hydrothermal treatment), na Politechnice Śląskiej. Jest autorem lub współautorem ponad 40 publikacji w czasopismach z listy filadelfijskiej.